KIT
Evolution Equations:
Randomness and Asymptotics

October 10 to 14, 2011, Bad Herrenalb



List of Participants

  • Ken Abe (Tokyo)
  • Helmut Abels (Regensburg)
  • Herbert Amann (Zürich)
  • Wolfgang Arendt (Ulm)
  • George Avalos (Lincoln, Nebraska)
  • Bernhard Barth (Karlsruhe)
  • András Bátkai (Budapest)
  • Charles J.K. Batty (Oxford)
  • Dirk Blömker (Augsburg)
  • Andreas Bolleyer (Karlsruhe)
  • Zdzislaw Brzezniak (York)
  • Piermarco Cannarsa (Rome)
  • Sandra Cerrai (College Park, Maryland)
  • Le Chen (Lausanne)
  • Sonja Cox (Delft)
  • Paul Crewe (Oxford)
  • Guiseppe Da Prato (Pisa)
  • Robert Denk (Konstanz)
  • Abdelhadi Es-Sarhir (Agadir)
  • Matthias Geißert (Darmstadt)
  • Moritz Gerlach (Ulm)
  • Benjamin Gess (Bielefeld)
  • Wilfried Grecksch (Halle)
  • Massimiliano Gubinelli (Paris)
  • Markus Haase (Delft)
  • Martin Hairer (Warwick)
  • Daniel Hauer (Ulm)
  • Sebastian Herr (Bonn)
  • Matthias Hieber (Darmstadt)
  • Heiko Hoffmann (Karlsruhe)
  • Dirk Hundertmark (Karlsruhe)
  • Birgit Jacob (Wuppertal)
  • Diana Keller (Halle)
  • Hajime Koba (Tokyo)
  • Herbert Koch (Bonn)
  • Christoph Kriegler (Clermont-Ferrant)
  • Nicolai Krylov (Minneapolis)
  • Peer Kunstmann (Karlsruhe)
  • Markus Kunze (Ulm)
  • Yuri Latushkin (Columbia, Missouri)
  • Stig-Olof Londen (Helsinki)
  • Luca Lorenzi (Parma)
  • Alessandra Lunardi (Parma)
  • Jan Maas (Bonn)
  • Lahcen Maniar (Marrakesh)
  • Carlo Marinelli (Bolzano)
  • Frank Merle (Cergy-Pontoise)
  • Giorgio Metafune (Lecce)
  • Stefan Meyer (Halle)
  • Martin Meyries (Karlsruhe)
  • Annie Millet (Paris)
  • Sylvie Monniaux (Marseille)
  • Jan van Neerven (Delft)
  • Martin Ondreját (Prague)
  • Diego Pallara (Lecce)
  • Enrico Priola (Turin)
  • Jan Prüß (Halle)
  • Max von Renesse (Berlin)
  • Abdelaziz Rhandi (Salerno)
  • Michael Röckner (Bielefeld)
  • Wolfgang Rueß (Essen)
  • Jürgen Saal (Darmstadt)
  • Michael Scheutzow (Berlin)
  • Björn Schmalfuß (Paderborn)
  • Chiara Spina (Lecce)
  • Wilhelm Stannat (Darmstadt)
  • Atanas Stefanov (Lawrence, Kansas)
  • Tomasz Szarek (Gdansk)
  • Jonas Tölle (Berlin)
  • Yuri Tomilov (Torun)
  • Roberto Triggiani (Charlottesville, Virginia)
  • Alexander Ullmann (Karlsruhe)
  • Mark Veraar (Delft)
  • Vicenzo Vespri (Florence)
  • Teng Wang (Twin Cities, Minnesota)
  • Hendrik Weber (Warwick)
  • George Weiss (Tel Aviv)
  • Mathias Wilke (Halle)
  • Frank Wusterhausen (Halle)
  • Rico Zacher (Halle)





Legal Note.